אודות

פרויקט "דמוקרטיה וסביבה בשלטון המקומי"

 הפרויקט מיועד לתמיכה ועידוד פעילותן של ועדות איכות הסביבה המקומיות. אנו מאמינים כי ועדה פעילה יכולה לקדם לעודד את העיסוק בנושאים סביבתיים ברשות המקומית, לחזק את הקשר בין הנבחרים לציבור, ולסייע בחיזוק המבנה הדמוקרטי של השלטון המקומי בישראל.

השילוב המיוחד בין הרכב הועדה, הכולל חברי מועצה נבחרים לצד נציגי ציבור ומשקיפים, העניין הציבורי הגובר בנושאים סביבתיים, והסביבה התומכת של ארגוני הסביבה והמשרד להגנת הסביבה, מאפשרים לועדות איכות הסביבה להפוך לכתובת מרכזית לעשייה דמוקרטית מקומית וכמודל לשותפות בין הרשות ונבחרי הציבור לבין התושבים, לקידום מדיניות ועשייה סביבתית בישוב.

פעילותנו ממוקדת בהעצמה והעשרה של חברי הועדות, הפצת ידע, מתן כלים, רישות בין החברים בועדות שונות ברחבי הארץ, וביצירת קשרים עם ארגוני הסביבה. לשם כך, אנו מקיימים כנסים ברחבי הארץ, העוסקים במגוון נושאים, ומפעילים פורום אינטרנטי ייעודי לחברי ועדות איכות הסביבה. הכנסים מוצעים לחברי ועדות איכות סביבה וחברי מועצות, ללא דמי השתתפות.

הפורום המוניציפאלי הירוק:

 הפורום המוניציפאלי הירוק, מיועד לחברי מועצות המובילים והמעוניינים להוביל עשייה סביבתית ביישוב שלהם. הפורום נפגש מספר פעמים בשנה ומציע לחבריו כנסים, הרצאות וידע מעשי על נושאים סביבתיים מגוונים, הצעות לקידום יוזמות ופרויקטים ברשות המקומית, והזדמנות להכיר ו"להתרשת" עם אנשים מרשויות שונות המקדמים נושאים דומים. הפורום הוא פרויקט משותף של חיים וסביבה ועמותת התנועה הירוקה.

הפורום מפעיל אתר פעיל ובו מידע שימושי ופרטים על האירועים הקרובים. באתר גם לוח שנה שניתן לקבל ממנו עדכונים אוטומטיים ללוח השנה המקוון שלכם, ובו פעילויות ומפגשים מעניינים ורלוונטיים.

פעילות הקואליציה מתאפשרת הודות לתמיכתן הנדיבה של קרן היינריך בל, הקרן לסביבה ירוקה וקרנות פרטיות.

 מרכזת הפרויקט: מאיה קרבטרי, סמנכ"ל ארגון חיים וסביבה – ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל.

בעלת תואר ראשון (B.A.) במדע המדינה ופסיכולוגיה ובעלת תואר שני (M.A.) במדע המדינה, עם התמחות בלימודים עירוניים ואזוריים, באוניברסיטה העברית. בחיים וסביבה מרכזת את תתחום קשרי הממשל, ומייצגת את הארגון בכנסת ומול הממשלה והשלטון המקומי.  עוסקת בפעילות חברתית ומרצה בנושאים שונים. מתגוררת בירושלים ועובדת בתל-אביב.   maya@sviva.net

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s